QR Code Matic

Uygulamalar - Dinamik QR Kod

QR Code Matic Dinamik ve Statik Kodları Örnek Uygulamalar Üzerinden Test Edebilirsiniz.

Uygulama dinamik QR kodu, Google Play, Apple Store ve Amazon Appstore'dan uygulama yüklemelerini yönlendirmek için kullanıcıları doğrudan uygulama mağazasına bağlayan bir QR Kod türüdür. Mobil uyumlu ve özelleştirilebilir bir sayfa içerisinde, her tür cihaza sahip müşteriler için uygulama yükleme işlemini kolaylaştırmak amacıyla uygulamanızın bulunduğu her uygulama mağazasına butonlar ekleyip, tümünü tek bir QR Kod ile yapabilirsiniz.

Uygulama dinamik QR kodu, tüm uygulama mağazası bağlantılarınız için tek bir sayfa oluşturur. Oluşturmuş olduğunuz sayfalarda;

  • Her uygulama mağazasına ait düğmeler
  • Özel renkler ve marka görseliniz veya logonuz
  • Uygulamanızın adı
  • Farklı dil seçenekleri
  • Sayfa başlığı, uygulama açıklaması ve web sitenizin bağlantısı görüntülenebilir

Ek bir açılış sayfasına ihtiyaç duymadan doğrudan uygulama mağazalarınıza bağlama seçeneği ile bir kullanıcı App Store QR Kodunu taradığında, kullanıcının akıllı telefonunun işletim sistemini otomatik olarak algılayacak ve uygulamayı doğru uygulama mağazasında açacaktır.

Uygulama dinamik QR kodları hem basılı hem de dijital platformlar için özelleştirilebilir. QR Code Matic ile oluşturulan Uygulama dinamik QR kodları, boyut, resim dosyası türü ve QR Kodun kendisi açısından tamamen özelleştirilebilir. Benzersiz QR kod kenarları, marka renkleri ve ortada bir logo veya görsel içeren özel çerçeveler ile QR kodunuzun daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Bu, baskı veya dijital fark etmeksizin tasarımın her boyutuna ve şekline uyacak şekilde tasarlanabilecekleri anlamına gelir.

Uygulama dinamik QR Kodu kullanmanın avantajı, tüm uygulama mağazalarının bağlantılarını tek bir sayfaya eklenebiliyor olmasıdır. Apple Store, Google Play Store ve Amazon Appstore gibi tüm büyük uygulama mağazaları bağlanabilir.

Uygulama QR Kodları bir dinamik QR Kodu türüdür. Dinamik QR Kodları pazarlama için bir başka önemli avantajla birlikte gelir: QR Kod takibi. QR Code Matic yazılımı, konuma göre taramalar (ülke ve şehir), taranan süre, kullanılan işletim cihazı ve benzersiz ve toplam taramalar dahil olmak üzere, QR Code kampanyaları için gerçek zamanlı izleme verilerini görüntülemenizi sağlar.

 

QR Code Matic

QR Kod Tasarım Örnekleri

QR Kodlar, sadece siyah beyaz karelerden ibaret değildir. İyi tasarlanmış QR Kodlar, markanızın kimliğini yansıtıp, kullanıcılarınızın ilgisini çekerek hem estetik hem de işlevsel olabilir. Marka renklerinizi ve logonuzu kullanarak QR Kodlarınızı özelleştirin. QR Kodlar, farklı tasarım ve özelliklerle çeşitlendirilebilir. Standart, transparan, banner, renkli, logolu ve çerçeveli QR Kodlar, farklı ihtiyaçlara ve kullanım alanlarına hitap eder. Doğru QR Kod türünü seçerek, hem estetik hem de işlevsel açıdan en iyi sonucu elde edebilirsiniz.