QR Code Matic

Whatsapp - Dinamik QR Kod

QR Code Matic Dinamik ve Statik Kodları Örnek Uygulamalar Üzerinden Test Edebilirsiniz.

WhatsApp QR Kodu, kişi ya da işletme hesaplarının telefon numarasını geleneksel şekilde kaydetmek yerine "sohbet için tıklayın" bağlantısı oluşturur. 

WhatsApp'ı işletme hesabınız için kullanıyorsanız ve uluslararası telefon numaralarıyla çalışıyorsanız, telefon numaranızı manuel olarak yazarken hata yapma olasıkları artar. Müşteriniz veya ağ iletişim kişiniz sizinle iletişime geçmek isterse, telefon numarasındaki bir hata işletmeniz için kayıp anlamına gelir. Süreci kolaylaştırabilir ve bunun yerine "sohbet için tıkla" bağlantısını içeren bir dinamik WhatsApp QR kodu oluşturabilirsiniz. 

WhatsApp dinamik QR kodları poster ve el ilanı gibi basılı materyallerin yanı sıra sosyal medya ve e-posta kampanyaları gibi platformlarda da kullanılırlar. Her iki durumda da WhatsApp sohbeti, telefon numarasını manuel olarak yazmaya gerek kalmadan açılır.

QR kodları marka renkleriniz ile özelleştirebilir, kenar ve piksel stillerini seçebilir hatta logonuzu ekleyebilirsiniz. QR Code Matic ile taramaların, nerede ve ne zaman yapıldığını takip edebilirsiniz.

İşletmelerin, müşterilerle iletişim kurmayı ve iletişim kurmayı kolaylaştırmak için WhatsApp QR Kodlarını kullanmalarının birçok farklı yolu vardır. Bunlardan bazıları;
 

  • Emlak acenteleri; WhatsApp QR Kodu, belirli bir mülk listesini görüşmek üzere müşteri ile emlak acentesi arasındaki iletişimi kolaylaştırmanın mükemmel bir yoludur. Emlak acentesi, WhatsApp QR Kodunu ofis penceresine mevcut her mülkün yanına ekleyebilir. İlgilenenler QR Kodu tarayarak anında sorumlu temsilciyle iletişime geçebilirler.
  • İş danışmanları; Bir iş danışmanı, bir konferanstaki satış broşüründe WhatsApp QR Kodunu kullanarak potansiyel projeleri tartışmak için müşterilerini WhatsApp'a yönlendirebilir. Potansiyel müşteriler ayrıca sohbeti daha sonra kullanmak üzere kaydetmek için broşürü almadan WhatsApp QR Kodunu tarayabilirler.
  • Perakendeciler; Bir moda perakendecisi, bir WhatsApp QR Kodu oluşturup bunu mağazada veya doğrudan alışveriş çantasında sergileyebilir. Müşterilerden herhangi birinin hatalı ürün, iade gibi konularda sorusu olması veya yardıma ihtiyaç duyması durumunda QR Kodu tarayarak anında müşteri hizmetleri temsilcisiyle iletişime geçebilir.
  • Turizm; Yerel bir turizm acentesi, bir poster reklamına WhatsApp QR Kodu ekleyerek yeni bir seyahat paketiyle ilgili farkındalığı yaymak istedi . Müşteri hizmetleri personeli, ilgili pakete ilgilerini ileten önceden doldurulmuş bir mesajla birlikte QR Kodunu taradıktan sonra, potansiyel müşteriyle doğrudan iletişime geçip seyahat paketinin rezervasyonunu yapabildi.
QR Code Matic

QR Kod Tasarım Örnekleri

QR Kodlar, sadece siyah beyaz karelerden ibaret değildir. İyi tasarlanmış QR Kodlar, markanızın kimliğini yansıtıp, kullanıcılarınızın ilgisini çekerek hem estetik hem de işlevsel olabilir. Marka renklerinizi ve logonuzu kullanarak QR Kodlarınızı özelleştirin. QR Kodlar, farklı tasarım ve özelliklerle çeşitlendirilebilir. Standart, transparan, banner, renkli, logolu ve çerçeveli QR Kodlar, farklı ihtiyaçlara ve kullanım alanlarına hitap eder. Doğru QR Kod türünü seçerek, hem estetik hem de işlevsel açıdan en iyi sonucu elde edebilirsiniz.