QR Code Matic

Facebook - Dinamik QR Kod

QR Code Matic Dinamik ve Statik Kodları Örnek Uygulamalar Üzerinden Test Edebilirsiniz.

Facebook dinamik QR Kodu, Facebook profilinize bağlanan ve işletmenizi özetleyen bir QR Kodu çözümüdür. Facebook QR Kodları, basılı pazarlama materyallerinden tarandığında kullanıcılarınızın hızlı bir şekilde Facebook sayfanıza bağlamak için kullanılan QR kod türüdür.

Bir Facebook QR Kod içeriğinde:

  • Kullanıcıların tıklayabileceği direkt bağlantı içeren Facebook profil URL'niz.
  • İşletmenizin ismi ve kısa bir açıklaması.
  • Özelleştirilebilir marka renkleri.
  • Facebook sayfanızı doğrudan Facebook QR Kodu sayfasında 'beğen' butonu.
  • Web sitenize ek bir bağlantı veya Facebook bilgilerinin altında bir açılış sayfası.


Facebook QR Kodu, bir kullanıcının Facebook sayfanızı neden bir başlık ve kısa açıklamayla ziyaret etmesi gerektiğine dair hızlı ve doğrudan bir genel bakış sağlar. Basılı pazarlama materyallerine Facebook QR Kodu ekleyebileceğiniz ve kullanıcıların bağlantıyı kendileri aramak yerine akıllı telefon aracılığıyla profilinize bağlanma sürecini kolaylaştırır.

Dinamik Qr kodlarınız her zaman düzenlenebilir ve güncellenebilir. Facebook dinamik bir QR Kod ile bilgilerinizi istediğiniz zaman QR Kodunuzu yeniden oluşturmaya gerek kalmadan güncelleyebilirsiniz. Yani bağlantınızda bir hata yapmanız veya bağlantıyı farklı bir profil için güncellemeniz gerekiyorsa bir kaç güncelleme ile bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Facebook dinamik QR Code'larınızın metriklerini takip edebilirsiniz.

Dinamik QR kodlar, basılı materyallerdeki pazarlama stratejilerini dijital platformlara sorunsuz bir şekilde bağlamak için en iyi çözümlerden biridir. Facebook QR Kodunuzu basılı materyallere eklerseniz, kullanıcıların artık bağlantılarınızı aramasına (ve büyük olasılıkla geri dönmelerine) gerek kalmaz; yalnızca QR Kodunuzu tarayabilirler ve ilgili tüm bağlantılara ulaşırlar.

QR Code Matic

QR Kod Tasarım Örnekleri

QR Kodlar, sadece siyah beyaz karelerden ibaret değildir. İyi tasarlanmış QR Kodlar, markanızın kimliğini yansıtıp, kullanıcılarınızın ilgisini çekerek hem estetik hem de işlevsel olabilir. Marka renklerinizi ve logonuzu kullanarak QR Kodlarınızı özelleştirin. QR Kodlar, farklı tasarım ve özelliklerle çeşitlendirilebilir. Standart, transparan, banner, renkli, logolu ve çerçeveli QR Kodlar, farklı ihtiyaçlara ve kullanım alanlarına hitap eder. Doğru QR Kod türünü seçerek, hem estetik hem de işlevsel açıdan en iyi sonucu elde edebilirsiniz.