QR Code Matic

QR Kod Takibi

QR Kod ile mobil pazarlamanın en ilgi çekici özelliklerinden biri, çeşitli tarama verilerini toplama ve değerlendirme yeteneğidir. Bu veriler ve bundan elde edilen bilgiler, müşterilerinizi daha iyi değerlendirmenize ve reklam çalışmalarınızı daha verimli bir şekilde planlamanıza olanak tanır. İzleme olarak adlandırılan bu yaklaşım, QR Kod'larının anında reklam etkisine ek olarak, müşterilerinin tarama davranışlarıyla ilgilenen herkes için avantaj sayılır. Kodlarınızın ne sıklıkta ve nerede tarandığını ve hangi akıllı telefon türlerinde kullanıldığını öğrenin.

Tarama verilerini ve QR Kod potansiyelini kullanabilmek için,kod kampanyanızda birkaç seçeneğiniz vardır. Kampanyalarınızda bulunan Dinamik QR Kod’ların sistem tarafından otomatik oluşturulan kısa URL‘lerini kullanabilirsiniz. Standart kısa URL için herhangi bir ek ücret ödemenize gerek bulunmamaktadır. Kısa URL‘lerin Dinamik QR Kod’lar için en büyük avantajı kodlanacak karakter sayısını azaltmasıdır. Bu işlem QR Kod'u okumayı kolaylaştırır ve kodu yazdırmak veya görüntülemek için gereken alanı azaltır. Kısa URL‘ler sadece Dinamik QR Kod'lar için geçerlidir.

QR Kod'ların izleme yetenekleri, müşteriler ve müşterilerin davranışları hakkında değerli bilgiler elde etmek için her şirket ve her kampanya için özel bir çözüm sağlar. Sonuç olarak; toplayacağınız istatistikler ile büyük bir avantaj sağlayarak her zaman rakiplerinizin bir adım önünde olursunuz.
 

QR Kod Tasarım Örnekleri

QR Kodlar, sadece siyah beyaz karelerden ibaret değildir. İyi tasarlanmış QR Kodlar, markanızın kimliğini yansıtıp, kullanıcılarınızın ilgisini çekerek hem estetik hem de işlevsel olabilir. Marka renklerinizi ve logonuzu kullanarak QR Kodlarınızı özelleştirin. QR Kodlar, farklı tasarım ve özelliklerle çeşitlendirilebilir. Standart, transparan, banner, renkli, logolu ve çerçeveli QR Kodlar, farklı ihtiyaçlara ve kullanım alanlarına hitap eder. Doğru QR Kod türünü seçerek, hem estetik hem de işlevsel açıdan en iyi sonucu elde edebilirsiniz.